Пост-реліз прес-конференції «Перспективи розвитку плодоовочевого бізнесу України в рамках реалізації проекту UHBDP»

пост_релізВідсутність кооперації в дрібнотоварне сільгоспвиробництві України б’є в першу чергу, по самим аграріям. До такого висновку прийшли координатори проекту UHBDP.
Про досвід та перспективи роботи проекту в Україні експерти розповіли 5 червня в ході прес-конференції , яка відбулася в рамках виставки «Агро-2015».
Керівник проекту UHBDP, представник Асоціації МЕДА, Стівен Райт поділився своїми спостереженнями над роботою українських фермерів — виробників плодоовочевої продукції та відзначив проблемну специфіку ментальності, яка заважає налагоджувати збут продукції.
«Проект міжнародної технічної допомоги UHBDP, який фінансує наш головний спонсор — канадська держава, почав другий етап. Ми працювали в Запорізькій області та Криму протягом 5-ти років: 2008-2013р.р. За цей час в проекті взяли участь 7000 фермерів. Виробники плодоовочевої продукції зверталися до нас з типовим проханням: допомогти організувати збут продукції. І ми шукали шляхи кооперації та способи формування великих партій товару. Однак в Україні великою проблемою є відсутність довіри між виробниками і небажання кооперуватися. Вирощуючи малі партії певної культури, на сусіднього фермера дивляться як на конкурента, а не як на партнера — це особливості української ментальності, що заважають бізнесу », — нарікає пан Райт.
Керівник проекту впевнений у необхідності кооперації дрібних фермерів і аргументує свою позицію статистикою, яку отриманов ході проекту UHBDP: «Ми отримали цікаву статистику в ході роботи: партії томатів по 500 кг і партії по 5 тонн — це на 20% різниці при продажу. В результаті роботи першого етапу проекту UHBDP ми вийшли на оборот в 12 млн доларів — це продажі фермерів через наш проект».
Новий етап проекту, за словами Стівена Райта, буде запущений в чотирьох південних регіонах України: Миколаївській, Одеській, Запорізькій та Херсонській областях і охопить близько 30 тисяч чоловік за 6 років участі в проекті. На жаль, учасники проекту в Криму вже не зможуть взяти участь у новому етапі. Головний офіс проекту перебуватиме у м Каховка, також передбачені представники в кожній зазначеній вище області. Очікувана загальна сума інвестицій в проект — 30 млн. канадських доларів.
За час роботи в Україні проект знайшов вітчизняних комерційних партнерів, наприклад, «Чумак» та Green Team, що допомагає учасникам налагоджувати зв’язки з переробниками.
Проект UHBDP не тільки допомагає українським фермерам налагодити ринки збуту, а й надає можливості навчання, зокрема, в Ізраїлі. «Наш хороший партнер у проекті — це МАШАВ. Ми відправляємо українських фермерів до Ізраїлю навчатися і запрошуємо ізраїльських фахівців в Україну», — говорить Стівен Райт.
Досвід Ізраїлю безцінний, переважно, в організації тепличних господарств. «Ми багато уваги приділяємо тепличним господарствам. Українські клієнти, які до нас зверталися, вирощують 15 кг томатів з 1 м2 , в той час, як в Ізраїлі — 45-50 кг. Вся справа в технологіях вирощування», — розповідає пан Райт.
Світлана Тяпіна, координатор програми МАШАВ Ізраїльського центру міжнародного співробітництва, навчанням українських фермерів в Ізраїлі задоволена. «Випускники нашого проекту були мотивовані повернутися в Україну і використовувати отриманий в Ізраїлі досвід. Ізраїльські колеги були в захваті від українських фермерів, їх бажання навчатися».
Головне багатство Ізраїлю — це не земля, а унікальний досвід, яким він щедро ділиться з іншими, — говорить пані Тяпіна. — Курси МАШАВа щорічно відвідують 1000 учасників зі 140 країн. Короткострокові курси тривають 21 день, довгострокові — до 1 року. Розвиток сільського господарства — це одна з численних тематик курсів. Найбільш популярний курс в аграрному МАШАВі, який користується стабільним попитом українських фермерів — це «Інноваційні технології в рослинництві та збереженні продукції».
Заступник керівника проекту UHBDP, пан Володимир Тернівський акцентував увагу на гендерній рівності та екологічності сільгоспвиробництва в Україні. «У жінок, які працюють у сільському господарстві мають бути рівні можливості доступу до ринків, до навчання, в порівнянні з чоловіками. Велика проблема — це захист навколишнього середовища, так як сільське господарство часто забруднює природу. Ми — прихильники екологічного виробництва, наприклад, крапельного зрошення, яке заощаджує воду і знижує використання хімічних засобів».
Проект UHBDP отримав всебічну підтримку Мінагрополітики України. Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Ярослав Краснопольський відзначив важливість розвитку зрошення на півдні України і необхідність упорядкувати неорганізований ринок плодоовочевої продукції.
Мінагропрод буде анонсувати проведення конференцій та залучати керівництво областей до роботи проекту UHBDP.
Фермери можуть подати заявку на участь у проекті UHBDP за допомогою контакт-центру за телефоном 0800500184.
ВЕРНУТЬСЯ  В  РАЗДЕЛ