У Києві пропонують створити ландшафтний парк із орнітологічним заказником

Створити ландшафтний парк із орнітологічним заказником «Совські ставки» замість нового житлового кварталу пропонують кияни. Про це йдеться у петиції, опублікованій на сайті Київради.
Автор петиції Андрій Згардан звертає увагу, що у проєкті Генплану, представленого на розгляд у 2020 році на місці нижнього каскаду Совських ставків (земельна ділянка кадастровий номер 8000000000:79:108:0002)  передбачена житлова забудова.
-Винищення існуючих зелених насаджень на площі 20,38 гектара може принести екологічні і техногенні загрози жителям мікрорайону Монтажник і мікрорайону Ширма, — наголошує автор петиції.
У обґрунтуванні цього твердження він пояснює, що саме забудова ставків змінить рух ґрунтових вод, які мають витоки в ці ставки, що в свою чергу вплине на загальну гідрологічну ситуацію,  а це може привести до зменшення несучої спроможності ґрунтів на цій площі, і як наслідок може статися руйнація будинків цього мікрорайону.
Тож депутатів Київради  просять зняти з розгляду проєкт Генерального плану м. Києва, згідно з яким запланована житлова забудова нижнього каскаду Совських ставків. А також створити регіональний ландшафтний парк місцевого значення «Совські ставки», на частині території якого створити орнітологічний і гідрологічний заказник з тією ж назвою.
Наразі петицію підтримало понад вісім сотень киян. Нагадаємо, Київрада розглядає петиції, які мають 10 тисяч підписів.
ВЕРНУТЬСЯ  В  РАЗДЕЛ